Vypněte ty internety

... a pojďte raději sportovat !

... nebo do kina !

... anebo si vyjeďte na výlet. :)

... anebo si dejte #denoffline

 

NCBI podporuje #Denoffline, 29. září 2018

Představte si, že neexistují mobily ani internet. Když chcete s někým mluvit, jdete to udělat z očí do očí. Když někomu chcete něco sdělit, musíte osobně nebo napsat dopis. Místo hraní počítačových her skáčete panáka, místo chlubení se fotografemi se svou drahou polovičkou na sociálních sítích s ní vyrazíte do ulic, mezi lidi. Užijte si 29. září 2018 jako #Denoffline a Vypnetetyinternety.cz. :)

Najednou zjistíte, že moderní technologie jsou opravdu jen nástroje, že v komunikaci jde hlavně o to, co říkáme, komu – a ne jak. A že si #denoffine dokážete užít ješte daleko víc než přes smartphone, tablet nebo laptop. S těmi, co máte rádi, strávíte čas daleko příjemněji. Třeba na koncertě, v parku, při procházce lesem nebo ulicí města. Nebudete od sebe odděleni virtuálními stěnami digitálního prostoru – budete spolu, teď a tady.

Smyslem akce #denoffline je upozornit na stále vyšší závislost našeho života na internetu a sociálních sítích – na nehmotném, neviditelném a stále expandujícím světě online, který má v posledních letech tendenci dominovat světu reálnému. Chceme, aby si ostatní uvědomili, že oba světy, online i offline, můžou spolu koexistovat v dokonalé harmonii. A chceme, abyste nám pomohli ukázat, jak na to.

#denoffline je svátek. Svátek, kdy si odpočineme od všudypřítomné virtuální alternativy a užijeme si naplno reálný svět. Svátek, kdy společne zažijeme okamžik nerušeného vnímání nádherné existence, kterou nedokáže zachytit ani sebepoetičtější post.

Pouhý jeden #denoffline má moc – tak jako jiné svátky a rituály – uvědomit si, že komunikujeme vždy s reálnými lidmi, a ne s virtuálními avatary. Pomáhá nám neztratit schopnost být sám se sebou. Jeden den umožňuje dát si čtyřiadvacetihodinový „digitální detox“.

Jak se připojit? Najdete zde.

Více: https://www.flowee.cz/denoffline/

Vypnetetyinternety.cz

Tyto stránky využívají soubory cookies

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie a podobných technologií. Více informací

Souhlasím

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd