Loading…
  • 0
  • 1

Děravý Fortnite

Pokud patří hraní Fortnite k vaší oblíbené formě trávení volného času, pak zpozorněte. CheckPoint objevil zranitelnosti, které mohou vést k masívnímu narušení soukromí. Při zneužití objevených bezpečnostních děr útočníci mohou získat i plný přístup k uživatelskému účtu, osobním informacím a zároveň mohou nakupovat virtuální herní měnu pomocí platební karty oběti. Zranitelnosti také dovolují útočníkům odposlouchávat kromě chatu ve hře i rozhovory a zvuky přímo ve fyzickém okolí hráče.

Hráči Fortnite byli už dříve terčem různých podvodů, které se je snažily přimět k přihlášení na falešných webových stránkách a slibovaly odměnu v podobě herní měny V-Buck. Nicméně nově objevené zranitelnosti umožňují hackerům ukrást účet, aniž by hráč musel zadávat své přihlašovací údaje.

Tři zranitelnosti objevené ve webové infrastruktuře Epic Games umožňovaly v rámci autentizačního procesu v kombinaci se systémy jednotného přihlášení (Single Sign-On, SSO), jako jsou Facebook, Google a Xbox, ukrást uživatelské přihlašovací údaje a převzít kontrolu nad účtem.

CheckPoint, který zranitelnosti objevil, doporučuje:

  • větší ostražitost při digitální komunikaci s ostatními
  • pozor na různé podstrčené odkazy na diskuzních fórech a stránkách (nejen) o hře
  • pro přihlášení používat dvoufaktorovou autentizaci

Více informací lze získat také na blogu společnosti CheckPoint.

Zdroj: CheckPoint

 

Zanechat komentář

* Povinné.

Tyto stránky využívají soubory cookies

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie a podobných technologií. Více informací

Souhlasím

DMC Firewall is a Joomla Security extension!