Csfd.cz: Český filmový ráj na internetu

Csfd Cz

Co je CSFD.cz?

Je to popřední online filmová databáze v České republice a na Slovensku, která shromažďuje informace o filmech, seriálech, hercích a tvůrcích. Uživatelé zde najdou obsáhlé profily filmů s dějem, hodnocením, recenzemi, trailery a fotografiemi. Databáze obsahuje rozsáhlý archiv českých a slovenských filmů a seriálů, ale i širokou škálu zahraniční tvorby.

CSFD.cz funguje na principu kolektivní inteligence, kdy sami uživatelé přispívají informacemi a hodnoceními. Díky tomu je databáze neustále aktualizovaná a rozšiřovaná. Uživatelé mohou hodnotit filmy, psát recenze, vytvářet si vlastní filmové seznamy a diskutovat o filmech s ostatními.

CSFD.cz je cenným zdrojem informací pro filmové fanoušky, kteří se chtějí dozvědět více o svých oblíbených filmech a seriálech, objevovat novou tvorbu nebo se podělit o své názory s ostatními.

Historie a vznik databáze

Česká filmová databáze, zkráceně ČSFD.cz, je dneska nepostradatelným nástrojem pro každého filmového nadšence u nás. Málokdo si ale pamatuje, kde se tahle studnice filmových informací vzala. Všechno začalo už v roce 1997, kdy se Martin Pomothy, tehdy student gymnázia, rozhodl dát dohromady svoji soukromou sbírku filmových informací. Nejdřív to byla jenom taková vášeň, vášeň pro filmy a pro sdílení informací. Postupně ale začal databázi rozšiřovat o další filmy, herce, režiséry a všechno možné, co k filmovému světu patří. A co je nejdůležitější, zapojil i ostatní filmové nadšence.

V roce 2001 se zrodila Česko-Slovenská filmová databáze, zkráceně ČSFD.cz, jak ji známe dnes. Už to nebyla jenom jednočlenná show, ale projekt, na kterém se podílela spousta dobrovolníků. Databáze se stala místem, kde se potkávali fanoušci se stejným zájmem, sdíleli svoje názory, hodnotili filmy a přispívali k tomu, aby byla ČSFD.cz co nejkomplexnější a nejpřesnější. Dneska už je ČSFD.cz fenoménem, který dávno překročil hranice filmové databáze. Je to komunita, místo pro diskuze, zdroj novinek a recenzí a hlavně studnice informací, bez které si spousta z nás už nedokáže představit svůj filmový život.

Obsah a funkce webu

Česká filmová databáze, zkráceně ČSFD.cz, je webová stránka a rozsáhlá databáze informací o filmech, televizních seriálech a osobnostech s nimi spojenými. Obsahuje profily filmů a seriálů s údaji o ději, hereckém obsazení, tvůrcích, datu premiéry, žánru a hodnocení. Uživatelé mohou přidávat vlastní hodnocení, recenze, komentáře a vytvářet seznamy oblíbených filmů. ČSFD.cz slouží jako důležitý zdroj informací pro filmové fanoušky, kteří zde hledají inspiraci, doporučení a chtějí se dozvědět více o filmech a seriálech. Díky rozsáhlé databázi a aktivní komunitě uživatelů se ČSFD.cz stala jedním z nejoblíbenějších a nejdůvěryhodnějších filmových webů v České republice.

csfd cz

Kromě základních informací o filmech a seriálech nabízí ČSFD.cz také řadu dalších funkcí. Uživatelé mohou sledovat novinky ze světa filmu, číst rozhovory s tvůrci a herci, prohlížet fotografie a trailery. Dále je k dispozici diskusní fórum, kde mohou fanoušci diskutovat o filmech, seriálech a dalších tématech. ČSFD.cz spolupracuje s filmovými festivaly a distribučními společnostmi, díky čemuž nabízí uživatelům možnost účastnit se soutěží o filmové ceny a vstupenky do kina.

Uživatelské hodnocení a recenze

Česká filmová databáze (ČSFD.cz) se pyšní rozsáhlou sekcí uživatelských hodnocení a recenzí, která tvoří jádro její existence. Tato platforma umožňuje filmovým nadšencům stát se aktivními účastníky filmové kritiky a sdílet své názory s ostatními.

Uživatelská hodnocení na ČSFD.cz fungují na principu desetibodové stupnice, kde desítka představuje nejvyšší možné ohodnocení. Tato hodnocení se automaticky započítávají do celkového průměrného hodnocení filmu, které slouží jako užitečný indikátor jeho kvality. Kromě číselného hodnocení mají uživatelé možnost napsat i vlastní recenzi. Recenze na ČSFD.cz se vyznačují širokou škálou názorů a přístupů. Naleznete zde krátké komentáře shrnující dojmy z filmu, stejně jako propracované analýzy rozebírající filmové techniky, herecké výkony a další aspekty.

Důležitou součástí sekce uživatelských hodnocení a recenzí je možnost interakce. Uživatelé mohou diskutovat o filmech, hodnotit recenze ostatních a reagovat na komentáře. Tato živá komunita filmových fanoušků vytváří dynamické prostředí, kde se neustále střetávají různé pohledy a názory. Uživatelská hodnocení a recenze na ČSFD.cz tak představují cenný zdroj informací pro všechny, kteří se zajímají o film a hledají doporučení na filmy, které stojí za zhlédnutí.

Komunita a diskuze

Česko-Slovenská filmová databáze (ČSFD.cz) je víc než jen online katalog filmů a seriálů. Je to živoucí komunita filmových nadšenců, kteří sdílejí svou vášeň pro svět pohyblivých obrázků. Diskuzní fóra jsou tepnou ČSFD.cz, kde se denně vedou vášnivé debaty o nejnovějších premiérách, filmových klasikách i zapomenutých klenotech. Uživatelé hodnotí filmy, píší recenze, sdílejí zajímavosti z natáčení a doporučují si filmy navzájem.

ČSFD.cz nabízí prostor pro filmové fanoušky všech žánrů a zaměření. Najdete tu diskuze o hollywoodských blockbusterech, evropské artové tvorbě i nezávislých filmech. Můžete se zapojit do debat o hereckých výkonech, režijním stylu, kameře, hudbě a dalších aspektech filmové tvorby. Komunita ČSFD.cz je otevřená všem, kteří milují filmy a chtějí se o ně podělit s ostatními.

csfd cz

Díky aktivní komunitě a bohatým diskuzím se ČSFD.cz stala nedílnou součástí české a slovenské filmové kultury.

Vliv na českou kulturu

Česko-Slovenská filmová databáze (ČSFD.cz) se stala nedílnou součástí české kulturní krajiny. Pro mnoho filmových fanoušků představuje první krok při výběru filmu, místem pro sdílení názorů a hodnocení a zdrojem informací o českých i světových filmech. Vliv ČSFD.cz na českou kulturu je nepopiratelný.

Databáze se stala fenoménem, který ovlivňuje vnímání filmů širokou veřejností. Vysoké hodnocení na ČSFD.cz může přilákat do kin davy diváků, zatímco nízké hodnocení může film odsoudit k zapomnění. To má nemalý dopad na popularitu filmů a v důsledku i na filmový průmysl.

Kromě hodnocení filmů nabízí ČSFD.cz také platformu pro diskuzi o filmu. Uživatelé zde mohou sdílet své názory, hodnotit herecké výkony, diskutovat o ději a interpretovat filmové metafory. Tím databáze podporuje kritické myšlení a rozvíjí filmovou gramotnost.

ČSFD.cz se stala také důležitým zdrojem informací pro filmové profesionály, novináře a studenty. Databáze obsahuje rozsáhlé informace o českých filmech, tvůrcích a hercích, a slouží tak k dokumentaci a propagaci české kinematografie.

V neposlední řadě posiluje ČSFD.cz také pocit sounáležitosti mezi filmovými fanoušky. Databáze vytváří komunitu lidí se společným zájmem, kteří se zde setkávají, aby sdíleli svou vášeň pro film.

Mobilní aplikace a dostupnost

Česká filmová databáze, známá také pod zkratkou ČSFD, se stala nepostradatelnou součástí života mnoha filmových fanoušků v Česku a na Slovensku. S rozmachem chytrých telefonů a tabletů bylo jen otázkou času, kdy se tato rozsáhlá databáze přesune i do kapes uživatelů. Mobilní aplikace ČSFD dnes patří mezi jedny z nejoblíbenějších v České republice a nabízí uživatelům pohodlný a rychlý přístup k informacím o filmech, seriálech, hercích a tvůrcích. Aplikace umožňuje procházet rozsáhlý katalog ČSFD, číst recenze, hodnotit filmy, sledovat novinky ze světa filmu a spravovat svůj filmový profil. Díky mobilní aplikaci tak mají filmoví nadšenci ČSFD vždy po ruce, ať už se chystají do kina, vybírají film na večer nebo se jen chtějí dozvědět něco nového o svém oblíbeném herci. Dostupnost aplikace na platformách Android a iOS zaručuje, že si na své přijdou uživatelé s jakýmkoli chytrým telefonem.

csfd cz

Porovnání s jinými databázemi

Česká filmová databáze (ČSFD.cz) je bezkonkurenčně největší a nejnavštěvovanější databází filmů, seriálů a osobností filmového světa v České republice.

Funkce ČSFD.cz IMDb
Jazyk Čeština Angličtina
Zaměření České a slovenské filmy a seriály Především americké a mezinárodní filmy a seriály
Uživatelské hodnocení Ano Ano

Existuje ale i několik dalších, menších projektů s podobným zaměřením. Mezi ně patří například FDb.cz, Kinobox.cz nebo SerialZone.cz.

Tyto databáze se od ČSFD liší především rozsahem obsahu a počtem uživatelů. Zatímco ČSFD se pyšní miliony záznamů a statisíci aktivních uživatelů, menší databáze se zaměřují spíše na specifické žánry, období nebo regiony. Například FDb.cz se specializuje na fantasy a sci-fi filmy, zatímco Kinobox.cz klade důraz na aktuální filmové novinky.

Zajímavosti a statistiky

Česko-Slovenská filmová databáze (ČSFD.cz) je fenoménem. Vznikla v roce 1998 a stala se největší a nejoblíbenější databází filmů, seriálů a osobností v Česku a na Slovensku. Denně ji navštěvují statisíce uživatelů, kteří zde hledají informace, recenze, hodnocení a zajímavosti ze světa kinematografie. Databáze obsahuje přes 400 000 filmů, přes 200 000 seriálů a přes 2 miliony filmových profesionálů. Uživatelé ČSFD.cz napsali přes 15 milionů recenzí a udělili přes 1 miliardu hodnocení. Nejoblíbenějším filmem na ČSFD.cz je Vykoupení z věznice Shawshank s hodnocením 94 %. Nejoblíbenějším seriálem je Hra o trůny s hodnocením 92 %. Nejoblíbenějším českým filmem je Pelíšky s hodnocením 87 %. Nejoblíbenějším českým seriálem je Okresní přebor s hodnocením 86 %. ČSFD.cz je cenným zdrojem informací pro filmové fanoušky i profesionály. Databáze je pravidelně aktualizována a rozšiřována o nové funkce a obsah.

Budoucnost CSFD.cz

Česká filmová databáze, zkráceně ČSFD.cz, se stala neodmyslitelnou součástí tuzemské filmové kultury.

Důležitým aspektem budoucnosti ČSFD.cz je i rozvoj komunitních funkcí. Uživatelské recenze, hodnocení a diskuze tvoří nedílnou součást platformy a jejich význam bude s rostoucím počtem uživatelů jen narůstat.

csfd cz

Budoucnost ČSFD.cz je slibná. Díky neustálému vývoji, orientaci na komunitu a integraci s moderními technologiemi má ČSFD.cz potenciál upevnit si svou pozici klíčového filmového portálu v České republice a oslovit i mezinárodní publikum.

Publikováno: 06. 07. 2024

Kategorie: internet

Autor: TomasMusk

Tagy: csfd cz | česká filmová databáze