Facebook – Musíte chránit své soukromí

Facebook je jednou z nejrozšířenějších sociálních sítí na internetu. O tom není žádných pochyb. Komunikační nástroj slouží pro sdílení libovolného multimediálního obsahu, v rámci pracovních povinností a k zábavě. O jeho rozšířenosti vypovídají informace z níže uvedené tabulky.

PředmětHodnota
Rok založení2004
Počet aktivních uživatelů2,5 miliardy
Nárůst nových uživatelů za den450 tisíc
Zhlédnutých stránek70 miliard za měsíc
Informace související se sociální sítí Facebook.

Vzhledem k tomu, že sociální síť Facebook umožňuje sdílet mnohé osobní věci, je třeba klást důraz na maximální bezpečnost. Jedině tak ochráníte své soukromí v podstatě před celým světem, protože tato síť je celosvětovou masivní záležitostí.

Jak chránit soukromí na Facebooku?

V první řadě používejte k přihlašování silné a dostatečně složité heslo, které by mělo obsahovat velká písmena i číslice. Při využívání mobilní verze si dejte pozor na oprávnění pro tuto aplikaci. Typickým příkladem je sledování polohy. Tuto volbu nenechávejte povolenou. Další zabezpečení závisí na tom, jak moc budete na Facebooku sdílní.

  • Neuvádějte o sobě příliš osobních informací.
  • Nesdílejte soukromé fotografie.
  • Dávejte si pozor na statusy a neinformujte ostatní o Vašem pohybu a výskytu.

Facebook jen pro blízký okruh přátel

Soukromí si na této sociální síti ochráníte tím, jak se budete na Facebooku chovat. To znamená, kdo bude moci vidět Vaše příspěvky, kdo si Vás bude moci dávat do přátel a podobně. Je rozdíl, zda takové privilegium udělíte blízkým kamarádům nebo si necháte plně veřejný profil. Soukromí si například ochráníte tím, že si do přátel nebudete dávat neznámé lidi.

Přemýšlet byste měli také o konverzacích s kamarády. Není žádným tajemstvím, že facebookový profil lze ukrást a následně páchat nejrůznější podvody a šířit dezinformace. Mějte na paměti, že i soukromé konverzace s lidmi se mohou dostat na povrch. Jestliže potřebujete používat Facebook a zároveň nechcete přijít o soukromí, jednoduše přemýšlejte o tom, co zveřejňujete a pečlivě si definujte soukromí v nastavení Facebooku. Vyplatí se to.