Falešný přítel na Facebooku může získat Vaše peníze

Na internetu se můžete setkat s finančním nebezpečím různého typu. Typickým příkladem jsou podvodné kryptoměny. Nebezpečí ovšem číhá i na daleko běžnějších místech. Pokud například patříte k pravidelným uživatelům sociální sítě Facebook, buďte také na pozoru. Může to být právě falešný přítel, který Vás připraví o nemalou finanční částku. Možná si říkáte, že přece Vás neokrade někdo cizí. Vše může být ale trochu jinak.

Falešný přítel není někdo, koho znáte

Právě označení „falešný přítel“ je v tomto směru na místě. Dnes a denně se můžete setkat s tím, že někdo vytvoří falešný profil se jménem Vašeho kamaráda, použije jeho fotku a požádá Vás o přátelství. Když to schválíte, je o krok blíže ke svému cíli. Někdy se může stát, že zloděj prostřednictvím phishingu podstrčí uživateli odkaz na přihlášení k Facebooku. Půjde však o falešnou stránku a on získá přihlašovací údaje. Tím pádem účet ukradne a vše bude ještě důvěryhodnější.

Ztráta peněz na Facebooku od A až do Z

Pokud někdo získá Vaše přístupy do internetového bankovnictví či k platební kartě, mnohdy potřebuje k převodu peněz, uzavření smlouvy na nějakou půjčku nebo k podobným zločinným pokusům jednu důležitou věc. A tou je autorizační SMS zpráva. Jak ji může získat na Facebooku se dozvíte z níže uvedených otázek a odpovědí.

Jak mě zloděj bude kontaktovat?

Bude vystupovat jako Váš falešný přítel.

Jak to může provést?

Využije k tomu buď falešný profil, kterému jste udělili přátelství nebo prostřednictvím ukradeného profilu.

Jak ze mě může dostat autorizační SMS zprávu?

Vymyslí si historku, že čeká kód, ale na jeho telefon stále nedorazil. Požádá Vás, zda může vyplnit Vaše telefonní číslo a jestli mu kód pošlete.

Co když mu kód pošlu?

Pak ho zloděj může zneužít a připravit Vás o peníze.

Jak se proti tomu bránit?

Vždy si hlídejte, jestli Vás nekontaktuje falešný přítel a jednoduše nikomu nesdělujte takové informace.