Instagram je zranitelný – Víte, jak ho zabezpečit?

Instagram je známou sociální sítí sloužící pro sdílení fotografií a videí. Nejde o to samé, jako YouTube. Tato síť je spojena s možností použití nejrůznějších filtrů u fotografií. Prezentace práce, umění a zábavy doplněná o chatování s přáteli. I tento velikán je bohužel zranitelný a může dojít ke zneužití Vašich osobních dat. Pokud nechcete, aby se to stalo, přečtěte si rady prezentované níže.

Nastavení zabezpečení od A až do Z

Toužíte-li po tom, aby Váš Instagram byl zabezpečený, nastavte si dlouhé a komplikované heslo. Zároveň si zapněte funkci dvoufázového ověřování, kterým minimalizujete nežádoucí krádež účtu. To znamená, že při přihlašování bude vyžadován ještě přístupový kód poslaný SMS zprávou.

Instagram a další možnosti zabezpečení

Instagram vlastní Facebook a ten mnohdy nebývá spojován s vysokou bezpečností. Občas u něj není nějaký ten únik soukromých dat žádnou výjimkou. Mnohdy je to však zapříčiněno i uživatelskou neopatrností. Jestliže nechcete, aby k něčemu takovému docházelo, čerpejte z níže uvedených otázek a odpovědí.

Jak přispět k bezpečnosti Instagramu?

Pokud používáte mobilní aplikaci, nainstalujte si aktuální verzi. Když chodíte na Instagram přes webový prohlížet, mějte aktuální operační systém.

Mohu nějak kontrolovat přihlašovací aktivitu?

Ano, takovou možnost aplikace nabízí. I to jeden z bezpečnostních prvků. Můžete si zkontrolovat z jakého místa jste se k účtu přihlásili. Podezřelé přihlášení může značit napadení uživatelského účtu.

Je vhodné zapínat uložení přihlašovacích údajů?

Pokud Vám jde o bezpečnost, takovou funkci nepoužívejte. Možná snad pouze u mobilní aplikace za předpokladu, že se k telefonu přihlašujete otiskem prstu nebo obličejem.

Zjistím nějak, co všechno na sociální síti sdílím?

Sociální síť dává uživatelům možnost stáhnout kopii všech sdílených dat na internetu, včetně informací o účtu. K dispozici Vám bude také kompletní historie vyhledávání.

Odkud instalovat mobilní aplikaci?

Pouze z Google Play a App Store. Z jiných zdrojů aplikaci nikdy nestahujte, protože může obsahovat škodlivý kód nebo vir, který napadne Váš telefon a počítač.