iOS 17 novinky: Co nového přináší na internet?

Novinky Ios 17

Safari - Rychlejší prohlížení

S iOS 17 přichází i vylepšený Safari, který slibuje rychlejší a intuitivnější zážitek z prohlížení webu. Apple se zaměřil na optimalizaci výkonu, takže načítání webových stránek, spouštění JavaScriptu a celková odezva prohlížeče je nyní svižnější než kdy dříve. Díky vylepšené architektuře vykreslování obsahu se webové stránky zobrazují rychleji a plynuleji, a to i na starších zařízeních s iOS 17.

Uživatelé ocení i vylepšené funkce pro práci se záložkami a historií procházení. Nová funkce "Rychlé záložky" umožňuje snadno a rychle uložit, uspořádat a sdílet oblíbené webové stránky. Historie procházení je přehlednější a nabízí pokročilé možnosti filtrování a vyhledávání.

Safari v iOS 17 klade důraz na bezpečnost a soukromí uživatelů. Vylepšená funkce "Inteligentní sledování prevence" účinněji blokuje sledování uživatelů napříč webovými stránkami a chrání tak jejich soukromí. Prohlížeč také nabízí možnost automatického mazání historie procházení a cookies, čímž dále zvyšuje úroveň zabezpečení a soukromí.

Safari - Lepší soukromí

S příchodem iOS 17 se Safari dočkalo vylepšení, která posouvají soukromí uživatelů na novou úroveň. Apple si dal záležet, aby procházení webu bylo ještě bezpečnější a vaše data zůstala pod kontrolou.

Jednou z klíčových novinek je pokročilá ochrana proti sledování. Safari nyní dokáže efektivněji blokovat sledovací skripty a cookies třetích stran, které se vás snaží sledovat napříč webovými stránkami. Díky tomu se vám nestane, že by vás reklamy pronásledovaly na základě vaší předchozí aktivity.

Další novinkou je možnost uzamčení anonymního režimu pomocí Face ID nebo Touch ID. To znamená, že i když někomu půjčíte svůj telefon, vaše anonymní karty a historie prohlížení zůstanou v bezpečí.

iOS 17 také přináší vylepšenou ochranu proti phishingu. Safari vás nyní dokáže efektivněji varovat před webovými stránkami, které se vydávají za důvěryhodné, ale ve skutečnosti se vás snaží oklamat a získat vaše citlivé údaje.

V neposlední řadě Apple vylepšil i nástroje pro správu soukromí. V nastavení Safari nyní najdete přehledné informace o tom, jak vás webové stránky sledují, a můžete si snadno nastavit úroveň ochrany, která vám vyhovuje.

Funkce iOS 16 iOS 17
Přizpůsobení zamykací obrazovky Ano (Widgety, fonty) Ano (Vylepšené widgety, vlastní fonty)
Interaktivní widgety Ne Ano
Režim StandBy Ne Ano

Blokování reklam - Více možností

S příchodem iOS 17 se otevírají nové možnosti blokování reklam, které potěší nejednoho uživatele. Apple sice přímo neumožňuje blokovat reklamy v aplikacích třetích stran na systémové úrovni, ale zavádí funkce, které vývojářům usnadní implementaci blokování reklam do jejich aplikací. To znamená, že aplikace jako Safari, Chrome nebo Firefox budou moci nabídnout ještě efektivnější blokování reklam než doposud. Uživatelé se tak mohou těšit na méně rušivých reklam a rychlejší načítání webových stránek. Kromě toho iOS 17 přináší vylepšení v oblasti soukromí, která ztěžují inzerentům sledování uživatelů napříč webovými stránkami a aplikacemi. To vše přispívá k čistšímu a bezpečnějšímu online prostředí pro všechny uživatele iOS 17.

novinky ios 17

Správa hesel - Snadnější sdílení

S iOS 17 přichází Apple s vylepšeným sdílením hesel, které je integrováno přímo do systému. Nově můžete snadno a bezpečně sdílet hesla a přístupové údaje s rodinou či přáteli. Stačí jen vybrat požadované heslo v Keychain a zvolit možnost sdílení. Systém automaticky vytvoří šifrovaný klíč, který odešle vybraným kontaktům. Ti ho následně mohou použít k přístupu k danému účtu. Díky pokročilému šifrování end-to-end je zaručeno, že sdílená hesla jsou chráněna před neoprávněným přístupem. Navíc máte plnou kontrolu nad tím, kdo má k vašim heslům přístup. Můžete kdykoli sdílení zrušit nebo odebrat přístup jednotlivým kontaktům. Tato funkce výrazně usnadňuje správu hesel v rámci rodiny nebo menšího týmu a zároveň zaručuje maximální bezpečnost vašich citlivých údajů.

Offline mapy - Stahování regionů

S iOS 17 přichází spousta novinek a vylepšení, a to i v oblasti map. Jednou z nejpraktičtějších novinek je možnost stahovat si offline mapy celých regionů. To se hodí zejména na cestách do zahraničí, kde nechcete platit za drahý roaming, nebo v místech se slabým signálem. Stačí si v aplikaci Mapy vybrat oblast, kterou si chcete stáhnout pro offline použití, a aplikace se postará o zbytek. Mapy pak fungují i bez připojení k internetu, včetně vyhledávání a navigace.

Tato funkce je dostupná pro všechny uživatele s iPhonem nebo iPadem s iOS 17. Stahování map je rychlé a intuitivní. Aplikace vás upozorní na velikost stahovaných dat, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením na vyúčtování za mobilní data. Offline mapy se automaticky aktualizují, když je k dispozici připojení k internetu, takže máte jistotu, že používáte vždy aktuální data.

novinky ios 17

AirDrop - Rychlejší sdílení souborů

S iOSem 17 se AirDrop dočkal hned několika vylepšení, díky kterým je sdílení souborů mezi zařízeními Apple ještě jednodušší a rychlejší. Nově stačí přiblížit svůj iPhone k iPhonu druhé osoby a sdílení se zahájí automaticky. Už žádné hledání v seznamu kontaktů a potvrzování! Pokud potřebujete odeslat větší soubor, nemusíte se bát přerušení přenosu. AirDrop nyní umožňuje pokračovat v posílání i po oddálení zařízení, stačí, aby obě zůstala online. Další novinkou je možnost sdílet obsah přímo z přehravače. Ať už posloucháte hudbu, sledujete film nebo si prohlížíte fotky, sdílení s přáteli je otázkou jediného kliknutí.

AirDrop - Sdílení na větší vzdálenost

S iOS 17 se AirDrop stává ještě magičtějším nástrojem pro sdílení. Už se nemusíte omezovat jen na blízkost zařízení. S novinkou jménem NameDrop si jednoduše vyměníte kontaktní informace přiblížením iPhonů. Stačí přiložit telefon k telefonu a je to! Stejně snadno pak nasdílíte fotky, videa nebo třeba soubory. A co je nejlepší? AirDrop s iOS 17 funguje i na větší vzdálenost. Pokud se s někým nestihnete propojit přes AirDrop hned, přenos se automaticky přesune do iCloud a soubory se doručí, jakmile budete oba online. Už žádné zbytečné čekání a hledání signálu!

FaceTime - Videohovory přes internet

S příchodem iOS 17 se FaceTime dočkal několika vylepšení, které z něj dělají ještě lepší nástroj pro videohovory. Nově si můžete užívat videohovory s ještě ostřejším obrazem a čistším zvukem. Vylepšení se dotkla i stability hovorů, takže výpadky signálu by měly být minulostí.

Velkou novinkou jsou interaktivní reakce, které vám umožní reagovat na konverzaci zábavnými animacemi. Stačí jednoduché gesto a váš hovor se rozzáří ohňostrojem, srdíčky nebo třeba konfetami.

FaceTime v iOS 17 také přináší funkci zpráv na videohovoru. Pokud potřebujete někomu během hovoru něco rychle sdělit, ale nechcete ho přerušovat, jednoduše mu napište textovou zprávu. Zpráva se zobrazí na jeho obrazovce a po přečtení zmizí.

FaceTime se otevírá vývojářům aplikací třetích stran. Díky tomu se můžete těšit na integraci FaceTime do vašich oblíbených aplikací a her.

iMessage - Synchronizace zpráv mezi zařízeními

S iOS 17 se iMessage dočkalo pár vylepšení, které usnadňují synchronizaci zpráv mezi zařízeními Apple. Jednou z novinek je vylepšené fungování synchronizace s iCloudem. Díky tomu se vaše zprávy, fotky a další soubory automaticky a rychleji synchronizují napříč iPhonem, iPadem a Macem. Už se vám nestane, že byste museli čekat, až se vám zpráva zobrazí na všech zařízeních.

novinky ios 17

Další novinkou je možnost snadno filtrovat konverzace. Můžete si zobrazit pouze nepřečtené zprávy, zprávy s vaší zmínkou nebo zprávy od konkrétních kontaktů. To vám ušetří čas a usnadní orientaci v konverzacích, zvláště pokud jich máte hodně. iOS 17 také přináší vylepšení v oblasti sdílení polohy. Nyní můžete sdílet svou polohu v reálném čase přímo v konverzaci iMessage. To se hodí například, když se s někým setkáváte a chcete mu dát vědět, kde se právě nacházíte.

Nové funkce - Pro vývojáře aplikací

iOS 17 přináší pro vývojáře aplikací řadu nových nástrojů a API, které jim umožní vytvářet ještě lepší a inovativnější aplikace pro uživatele. Jednou z hlavních novinek je rozšíření frameworku SwiftUI o nové komponenty a modifikátory, které zjednodušují a urychlují vývoj uživatelského rozhraní. Vývojáři tak mohou snadněji implementovat moderní designové prvky a animace, čímž se jejich aplikace stanou pro uživatele atraktivnějšími. Další novinkou je vylepšené API pro práci s rozšířenou realitou (ARKit 7), které přináší přesnější detekci povrchů a objektů v reálném čase. Vývojáři her a dalších aplikací využívajících AR tak mohou vytvářet realističtější a poutavější zážitky. Vylepšení se dočkalo i API pro strojové učení (Core ML), které nyní podporuje širší škálu modelů a nabízí vyšší výkon. Vývojáři tak mohou do svých aplikací integrovat pokročilé funkce, jako je rozpoznávání obrazu, zvuku a textu, a to vše s minimální náročností na výkon zařízení. iOS 17 také přináší novinky v oblasti bezpečnosti a soukromí, které vývojářům usnadňují implementaci robustních mechanismů pro ochranu dat uživatelů. Nové API pro správu hesel a biometrické ověřování zajišťují, že citlivé informace jsou vždy v bezpečí.

Publikováno: 25. 06. 2024

Kategorie: internet

Autor: TomasMusk

Tagy: novinky ios 17 | novinky v operačním systému ios 17