Kolik dostanete za 1 italská lira v českých korunách?

1 Italská Lira To Czk

Italská lira: Už neplatná měna

Italská lira (ITL) byla oficiální měnou Itálie od roku 1861 a stala se obětí měnové integrace v Evropě. Po zavedení eura v roce 1999 si lira udržela svou fyzickou podobu po boku nové měny ještě tři roky. Od 28. února 2002, kdy skončilo dvojité oběhové období, se lira stala neplatnou měnou. Bankovky a mince v lirách si Italové mohli vyměňovat za euro až do 6. prosince 2011 na pobočkách Banca d'Italia. Dnes už je lira pouhou vzpomínkou a sběratelským artiklem.

Převod na Eura: Pevný kurz

Pevný kurz je klíčový pojem, o kterém se mluví v souvislosti s přijetím eura v Česku. Znamená to, že koruna bude k euru pevně navázána v předem stanoveném poměru. Tento kurz se pak stane závazným pro všechny transakce mezi korunou a eurem. Zavedení pevného kurzu je důležitým krokem v procesu přijetí eura, protože zajišťuje cenovou stabilitu a usnadňuje podnikání v eurozóně. O konkrétní výši kurzu se ale stále debatuje a jeho stanovení bude předmětem politického rozhodnutí.

Porovnání kurzů 1 italské liry (ITL) k české koruně (CZK)
Období Přibližný kurz ITL/CZK
Před rokem 2002 Nelze převést, italská lira se již nepoužívá.
Dnes Nelze převést, italská lira se již nepoužívá.

Kurz Eura k CZK: Aktuální hodnota

Aktuální kurz eura k české koruně je důležitým ukazatelem pro českou ekonomiku. Ovlivňuje ceny dováženého zboží a služeb, a tím i inflaci. Pro turisty mířící do eurozóny je kurz eura k koruně zásadní pro plánování rozpočtu. Naopak pro exportéry z Česka do eurozóny je silnější koruna výhodou. Kurz se neustále mění v závislosti na mnoha faktorech, jako jsou úrokové sazby České národní banky a Evropské centrální banky, ekonomická situace v Česku a eurozóně, nebo globální ekonomické události.

Kalkulačka: Rychlý a snadný převod

Naše kalkulačka je tu proto, abyste si usnadnili život. Ať už potřebujete převést měnu, délku, hmotnost nebo třeba teplotu, stačí pár kliknutí a máte hotovo. Žádné složité vzorce, žádné zdlouhavé výpočty. Zadejte hodnotu, vyberte jednotky a výsledek se zobrazí během okamžiku. Ať už jste doma, v práci nebo na cestách, naše kalkulačka je vám vždy k dispozici online a zcela zdarma.

Historické kurzy: Pro zajímavost

Pro historické nadšence a ekonomické fajnšmekry nabízíme malý výlet do minulosti. Víte, jak si vedla česká koruna vůči euru před několika lety? Nebo kolik jste si za korunu pořídili německých marek v 90. letech? Nahlédněte do archivu a porovnejte tehdejší kurzy s těmi dnešními. Možná budete překvapeni, jak se hodnota měn v čase mění a jaký vliv to má na naše peněženky.

1 italská lira to czk

Publikováno: 09. 06. 2024

Kategorie: finance

Autor: TomasMusk

Tagy: 1 italská lira to czk | převod italské liry na české koruny