Messenger a jeho bezpečnost – Nenechte si ji prolomit
Aplikaci a platformu Messenger asi nemá cenu zdlouhavě představovat. Jejím vlastníkem je Facebook a funguje od roku 2011. Aplikace vznikla z původního Facebook Chatu a slouží pro bezplatné posílání zpráv od Facebooku. Postupem času byla dostupná nejenom na mobilních operačních systémech Android a iOS. Podpora byla zajištěna i na operačních systémech Windows a macOS.
Bezpečnost je třeba si střežit
Aplikace Messenger je často podceňována z pohledu bezpečnosti a někdy je přirovnávána dokonce k nové bezpečností politice WhatsApp. Pokud při komunikaci s ostatními kontakty dbáte na maximální soukromí, musíte se o to u Messengeru postarat. K dispozici jsou mnohá nastavení, o jejichž existenci by měl vědět každý uživatel.
Messenger v otázkách a odpovědích
V Messengeru můžete své osobní údaje a soukromí chránit například tím, že si zablokujete uživatele, s nímž nemáte zájem komunikovat. To je ale pouze kapka v moři z pohledu bezpečnosti této aplikace. Více se dozvíte prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.
Hlavním nástrojem se může stát nejenom zablokování konkrétního uživatele. Společně s ním můžete provést i kompletní odstranění celé komunikace, a to včetně poslaného multimediálního obsahu. Jde o trvalé odstranění bez archivace.
Když nezabere výše uvedené, přistupte k dalšímu kroku, kterým je nahlášení nevhodné konverzace.
V první řadě si důkladně nastavte soukromí. Kdo může vidět Vaše aktivity a podobně. Ideálně tuto oblast omezte na úzký okruh přátel.
Dále můžete nahlašovat nevhodnou aktivitu nebo účty vydávající se za někoho jiného. Nezapomínejte ani na to, kdo všechno může mít přístup ke konkrétnímu chatu a komunikaci.
Když už máte důkladně zabezpečen účet, včetně silného hesla, využijte ještě možností chytrého telefonu. Na konkrétním mobilním zařízení si zamkněte aplikaci.
Publikováno: 24. 04. 2021
Kategorie: Sociální sítě