Platební karta – Bezpečné používání Vám ušetří peníze

Oblíbené nákupy na internetu jsou pro mnohé z nás denním chlebem. Většina lidí sází v současné době na rychlé a bezproblémové placení, které představuje platební karta. Nejenom, že mnohdy ušetříte za dobírku, ale zboží je po zaplacení v podstatě obratem odesíláno, takže o to dříve ho budete mít doma. Důležité je ovšem vědět, jak s platební kartou zacházet, aby se jednalo o bezpečné nákupy a vy jste nepřišli o peníze.

Platební karta v otázkách a odpovědích

Pojďme se na prezentaci podstatných informací vrhnout komplexně. To znamená, že Vám vše důležité prozradíme od A až do Z. V následujících otázkách a odpovědích se dozvíte více.

Čím si zajistím bezpečnost na internetu?

Využívejte možnosti blokace platební karty ve svém internetovém nebo mobilním bankovnictví. Když jdete platit, službu si povolte, posléze ji opět zakažte.

Je nutné si nastavovat nějaké limity?

Limity na kartě si určitě nastavte. Minimalizujete tím riziko, že by někdo zneužil Vaši kartu na internetu a vysál z ní příliš peněz. K tomu může dojít, když zloděj zná číslo Vaší karty, datum expirace a nezbytný CVV kód.

Existuje nějaká platební karta pro internetové platby?

Pokud nechcete při platbě za zboží na internetu sdělovat údaje své běžné platební karty, nechte si u svého bankovního domu vystavit elektronickou kartu. Ta je pro tyto účely, jako stvořená.

Lze nějakým způsobem realizovat platby bez platební karty?

Existují speciální typy plateb, které jsou označovány, jako MO/TO platby.

Jaká je jiná alternativa, pokud nechci využívat platební kartu?

Při nákupu na internetu můžete obvykle zvolit převod peněz bankovním převodem.

Dejte přednost 3D Secure

Pokud chcete, aby byla platební karta na internetu používána s důrazem na maximální bezpečnost, pohlídejte si ještě jednu věc. A tou je podpora režimu 3D Secure. Právě jí by měl internetový obchod disponovat. Díky 3D Secure budete mít jistotu, že placení platební kartou bude bezpečné a proběhne bez problému.