Podvodné kryptoměny Vás připraví o peníze, dejte si pozor

Kryptoměny se stávají poměrně vyhledávanou investicí a mezi lidmi začínají být rozšířené podobně, jako třeba mobilní bankovnictví. Stejně, jako každý segment na internetu, i tento přináší jistá rizika. A teď zrovna nemáme na mysli špatně se vyvíjející kurz kryptoměn. Tímto článkem Vás chceme upozornit na podvodné kryptoměny. Ty Vás mohou připravit o spoustu peněz.

Pokud uvažujete o nákupu kryptoměn, zaměřte se rozhodně na ty, které patří k těm známým, dlouhodobě ověřeným a bezpečným. V níže uvedené tabulce Vám přinášíme malou ochutnávku.

KryptoměnaZkratka
BitcoinBTC
EthereumETH
LitecoinLTC
DogecoinDOGE
Binance CoinBNB
Jaké jsou nejznámější kryptoměny na světě?

Jak fungují podvodné kryptoměny?

Život podvodné kryptoměny začíná jejím založením. Následuje důkladná reklama, sliby zhodnocení a podobné věci. Když do ní začnou lidé investovat, její tvůrci získají potřebné množství finančních prostředků, které vyberou a nic dalšího už neřeší. Vy tím pádem přijdete o své peníze. Přesně z tohoto důvodu byste měli být při investicích obezřetní.

Oprostěte se od podvodných kryptoměn

Nechcete-li někomu skočit tzv. na špek, musíte dělat všechno proto, abyste poznali podvodné kryptoměny. V první řadě si prověřte autory kryptoměn a snažte se o nich nasbírat co možná nejvíce referencí. Prozkoumat mimo jiné můžete i vlastníka domény. Prověření kryptoměn dále probíhá prostřednictvím white paperu, kde je popsána nejenom samotná technologie, ale jsou zde uvedeni všichni vývojáři. Tyto informace byste měli taktéž podrobit patřičnému přezkoumání.

Než vložíte své úspory do vybrané kryptoměny, sledujte její život a vývoj. To znamená denní obchodovaný objem, ale také to, jaké aktivity se kolem ní rozjíždí kupříkladu na sociálních sítích. Snažte se všímat si i těch nejmenších detailů ať vyloučíte, že nejde o podvodné kryptoměny.

U bezpečné kryptoměny by měly být všechny výše uvedené informace legitimní a jasně dohledatelné. Zdrojový kód bude veřejně dostupný a z ostatních údajů vyčtete například to, jak velké množství lidí kryptoměně věří.