WhatsApp zavádí novou bezpečnostní politiku, pozor na ni

WhatsApp je jedním z nejpoužívanějších komunikačních nástrojů dnešní doby. Multiplatformní aplikace je dostupná pro všechny mobilní, ale i počítačové systémy. Skrze tuto síť můžete přenášet nejenom textové zprávy, ale také videosoubory, audiosoubory nebo si zavoláte. Rok 2021 je však pro WhatsApp zlomovým, a to kvůli příchodu nové bezpečnostní politiky.

Jak WhatsApp přešel k Facebooku

Bezpečností politika, která se nelíbí velké skupině věrných uživatelů této sociální sítě je zapříčiněna společností Facebook. Ta je totiž vlastníkem WhatsAppu. O tom a dalších věcech informujte tabulka uvedená níže, s níž získáte lepší přehled.

PředmětHodnota
Založení WhatsAppu2009
Počet uživatelů1 miliarda
Působnost180 zemí světa
Přechod k Facebooku2014
Instagram a jeho velká masa uživatelů po celém světě.

Teprve až v roce 2021 přišla na přetřes nová bezpečnostní politika, která významným způsobem narušuje soukromí uživatelů. I když se tato sociální síť snaží působit samostatně, návaznost na Facebook je značná.

Nová bezpečnostní politika a její mezery

Problém může být například v tom, že WhatsApp sdílí některé citlivé informace uživatelů s ostatními členy skupiny, která ji vlastní. Tedy s Facebookem. A to za účelem zlepšování služeb a cílení reklamy. Ke kompletně šifrované komunikaci by neměl být přístup, ale nikdo nikdy neví. Do majetku Facebooku mimochodem spadá i Instagram a Messenger. Je ovšem pravdou, že tyto benevolentnější podmínky se vztahují především na Spojené státy americké, protože v rámci Evropy jsou přísnější podmínky kvůli GDPR.

Alternativa za WhatsApp

Jestliže Vás odradí používání této aplikace při komunikaci přáteli, máte samozřejmě na výběr. Zvolit můžete bezpečnější alternativy, které nevyžadují tolik oprávnění a přístupů v rámci pravidelného užívání. Mezery v bezpečnosti této sociální sítě dokonale nahrazuje aplikace Signal, Theema nebo Telegram. A podobných alternativ by šlo jmenovat ještě více.

Záleží tedy na každém uživateli, jak moc si váží svého soukromí a osobních dat v rámci komunikace. Někoho nová bezpečnostní politika WhatsAppu odradí, pro jiného naopak nic neznamená. Do jaké kategorie uživatelů spadáte Vy?