Xiaomi Watch S3 recenze: Král smartwatchů?

Xiaomi Watch S3 Recenze

AMOLED displej: Krása a praktičnost

Xiaomi Watch S3 se chlubí AMOLED displejem, který je pastvou pro oči. Barvy jsou živé a realistické, černě jsou hluboké a text je ostrý i na přímém slunci. Displej je dostatečně velký na to, abyste na něm viděli všechny důležité informace, a zároveň je dostatečně kompaktní, aby se hodinky pohodlně nosily. Jas displeje je dostatečný i pro použití venku a automatická regulace jasu funguje spolehlivě. Díky technologii AMOLED je displej energeticky úsporný, což prodlužuje výdrž baterie. Pokud hledáte chytré hodinky s krásným a praktickým displejem, Xiaomi Watch S3 jsou skvělou volbou.

Výkonný procesor: Plynulý chod

Srdcem Xiaomi Watch S3 je výkonný procesor, který zaručuje plynulý chod a rychlou odezvu. Už žádné otravné čekání na načtení aplikací nebo sekání při procházení menu. Vše běží jako po másle, ať už sledujete notifikace, měříte si tep, nebo procházíte sportovní statistiky. Díky optimalizovanému softwaru a dostatku operační paměti si hodinky poradí i s náročnějšími úkoly bez zaváhání. Ať už jste vášnivý sportovec, nebo jen hledáte stylové hodinky s chytrými funkcemi, Xiaomi Watch S3 vás nezklamou. Plynulý chod a rychlá odezva jsou samozřejmostí, která pozvedne váš uživatelský zážitek na novou úroveň.

GPS, GLONASS, Galileo: Přesná lokalizace

Xiaomi Watch S3 se chlubí podporou hned tří satelitních systémů pro určení polohy: GPS, GLONASS a Galileo. Tato trojice zaručuje přesnou lokalizaci prakticky kdekoliv na světě. Ať už se vydáte na túru do hor, nebo jen tak do města, vaše hodinky budou vždy vědět, kde se nacházíte.

Podpora více systémů má své nesporné výhody. Zatímco GPS je rozšířené především v Severní Americe, GLONASS má silnější signál v Rusku a okolních státech. Galileo, evropský systém, zase slibuje vysokou přesnost a spolehlivost i v hustě zastavěných oblastech. Kombinace těchto tří systémů tak zajišťuje maximální pokrytí a přesnost určení polohy.

V praxi to znamená, že vaše sportovní aktivity budou zaznamenány s vysokou přesností. Ať už běháte, jezdíte na kole nebo se věnujete jiné aktivitě, hodinky Xiaomi Watch S3 vám poskytnou detailní informace o vaší trase, rychlosti a vzdálenosti. Díky přesné lokalizaci se tak můžete spolehnout na to, že vaše tréninky budou zaznamenány správně a vy budete mít k dispozici relevantní data pro analýzu vašeho výkonu.

Bluetooth 5.2: Stabilní připojení

Xiaomi Watch S3 se můžou pochlubit nejnovější verzí Bluetooth 5.2. Co to pro vás jako pro uživatele znamená? V první řadě stabilnější a silnější spojení s vaším telefonem. Už žádné otravné výpadky hudby při běhu nebo zpožděná upozornění! Bluetooth 5.2 je zárukou bezproblémového propojení, ať už jste kdekoli.

xiaomi watch s3 recenze

A co víc, tato nová verze Bluetooth je šetrnější k baterii. Vaše Xiaomi Watch S3 tak vydrží na jedno nabití ještě déle, i když budete Bluetooth používat naplno. Ať už posloucháte hudbu, sledujete notifikace nebo využíváte sportovní funkce, s Bluetooth 5.2 máte jistotu, že vám hodinky jen tak nedojdou.

Xiaomi Watch S3 je jako chytrý telefon na vašem zápěstí, ale s výdrží, která vás příjemně překvapí.

Snímač tepu: 24/7 monitoring

Xiaomi Watch S3 se chlubí vylepšeným senzorem srdečního tepu, který umožňuje nepřetržité sledování vašeho tepu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. To je skvělá zpráva pro všechny, kteří chtějí mít přehled o svém zdraví a kondici. Díky neustálému monitorování tepu získáte cenné informace o tom, jak vaše tělo reaguje na různé aktivity a zátěž.

Senzor je překvapivě přesný a spolehlivý, ať už se věnujete náročnému tréninku nebo jen odpočíváte. V aplikaci Xiaomi Health pak najdete přehledné grafy a statistiky, které vám pomohou analyzovat váš srdeční rytmus a identifikovat případné anomálie.

Kromě sledování tepu v reálném čase umí Xiaomi Watch S3 také upozornit na příliš vysoký nebo nízký tep, a to i během spánku. Tato funkce je užitečná zejména pro lidi, kteří trpí srdečními chorobami nebo jinými zdravotními problémy.

Celkově lze říci, že senzor tepu v Xiaomi Watch S3 je skvělým nástrojem pro všechny, kteří chtějí mít přehled o svém zdraví a kondici. Díky přesnému měření, nepřetržitému monitoringu a užitečným funkcím vám tyto chytré hodinky pomohou žít zdravější a aktivnější život.

Měření SpO2: Okysličení krve

Xiaomi Watch S3 se pyší vylepšeným senzorem pro měření okysličení krve, zkráceně SpO2. Tato funkce, dříve doménou spíše specializovaných zařízení, se stává standardem i u chytrých hodinek. A není divu. Měření SpO2 nám totiž dokáže poskytnout cenné informace o našem zdraví a kondici. V kostce, SpO2 udává, kolik procent hemoglobinu v naší krvi je nasyceno kyslíkem. Pro zdravého člověka by se tato hodnota měla pohybovat mezi 95-100 %. Nižší hodnoty mohou signalizovat různé zdravotní problémy, jako jsou například potíže s dýcháním, astma, nebo srdeční choroby. Xiaomi Watch S3 umožňují měření SpO2 jak na vyžádání, tak i kontinuálně během spánku. Díky tomu získáte komplexní přehled o hladině kyslíku ve vaší krvi a můžete tak včas odhalit případné anomálie. Je ale důležité si uvědomit, že měření SpO2 pomocí chytrých hodinek nenahrazuje lékařské vyšetření. Pokud máte jakékoli pochybnosti o svém zdraví, vždy se obraťte na svého lékaře.

xiaomi watch s3 recenze

Sledování spánku: Komplexní analýza

Xiaomi Watch S3 se pyšní vylepšeným sledováním spánku, které překonává předchozí modely. Díky pokročilému senzoru srdečního tepu a sofistikovaným algoritmům poskytují hodinky komplexní analýzu vašeho spánku. Sledují fáze spánku, včetně lehkého spánku, hlubokého spánku a REM fáze, a zaznamenávají dobu uspání a probouzení. Na základě těchto dat generují skóre spánku, které vám pomůže pochopit kvalitu vašeho nočního odpočinku. Kromě sledování fází spánku Xiaomi Watch S3 také detekují spánkové poruchy, jako je chrápání a syndrom neklidných nohou. Tyto informace vám mohou pomoci identifikovat potenciální zdravotní problémy a vyhledat lékařskou pomoc. Pro uživatele, kteří se chtějí dozvědět více o svém spánkovém režimu, nabízejí hodinky personalizovaná doporučení, jak spánek zlepšit. Tato doporučení se týkají například úpravy doby spánku, vytvoření relaxační večerní rutiny nebo optimalizace prostředí pro spánek. Celkově lze říci, že sledování spánku u Xiaomi Watch S3 je komplexní a informativní. Ať už se snažíte zlepšit kvalitu svého spánku nebo jen chcete získat lepší přehled o svém spánkovém režimu, Xiaomi Watch S3 vám s tím pomohou.

Sportovní režimy: Pro každý pohyb

Xiaomi Watch S3 se chlubí širokou škálou sportovních režimů, která uspokojí i ty nejnáročnější sportovce. Ať už jste běžci, cyklisté, plavci nebo třeba jógovi nadšenci, hodinky Xiaomi Watch S3 vám poskytnou přesné sledování vašeho tréninku. Díky integrovanému GPS modulu sledují hodinky vaši trasu, vzdálenost a tempo v reálném čase, aniž byste museli mít u sebe telefon. Pro běžce jsou k dispozici speciální režimy, které analyzují kadenci běhu, délku kroku a další metriky důležité pro zlepšení techniky a výkonu. Plavci ocení vodotěsnost hodinek do 5 ATM a speciální režim pro plavání, který zaznamenává uplavanou vzdálenost, počet temp a SWOLF skóre. Xiaomi Watch S3 myslí i na milovníky indoorových aktivit a nabízí režimy pro cvičení v posilovně, jógu, pilates a mnoho dalšího. Každý sportovní režim je přizpůsoben dané aktivitě a poskytuje relevantní metriky pro sledování vašeho pokroku. Díky detailním statistikám a analýzám vám Xiaomi Watch S3 pomohou posunout vaše sportovní výkony na novou úroveň.

xiaomi watch s3 recenze

Voděodolnost: Bez obav do vody

Xiaomi Watch S3 se pyšní voděodolností 5 ATM. Co to ale v praxi znamená? V klidu si s nimi můžete jít zaplavat v bazénu nebo se sprchovat, aniž byste je museli sundávat. Hodinky zvládnou tlak odpovídající hloubce až 50 metrů, takže se nemusíte bát ani potápění. Pamatujte ale, že se nejedná o profesionální potápěčské hodinky, takže s nimi nezkoušejte extrémní hloubky.

Během testování jsme Xiaomi Watch S3 vystavili vodě při různých aktivitách, a to bez jakýchkoliv problémů. Displej reagoval na dotyk i pod vodou a všechny funkce fungovaly bezchybně. Po plavání stačilo hodinky opláchnout sladkou vodou a osušit.

Voděodolnost 5 ATM je rozhodně vítaným bonusem, který z Xiaomi Watch S3 dělá skvělého parťáka pro aktivní životní styl. Už žádné sundávání a nandavání hodinek během dne!

Srovnání Xiaomi Watch S3 s Xiaomi Watch S2
Funkce Xiaomi Watch S3 Xiaomi Watch S2
Displej AMOLED, 1.43", always-on AMOLED, 1.39", always-on
GPS Ano Ano
Voděodolnost 5 ATM 5 ATM

Výdrž baterie: Dlouhá výdrž

Xiaomi Watch S3 se chlubí působivou výdrží baterie, která hravě překonává konkurenci. Díky optimalizovanému softwaru a energeticky úspornému procesoru vydrží hodinky na jedno nabití až 12 dní běžného používání. To znamená, že si můžete užívat všech funkcí, jako je sledování aktivity, měření tepu a spánku, bez obav z častého nabíjení. V režimu úspory energie pak výdrž dosahuje až neuvěřitelných 20 dní, což oceníte zejména na cestách nebo při delším pobytu bez přístupu k elektřině.

Nabíjení hodinek je navíc rychlé a pohodlné díky magnetické nabíječce. Plné nabití trvá přibližně 2 hodiny. Xiaomi Watch S3 tak představují skvělou volbu pro všechny, kteří hledají chytré hodinky s dlouhou výdrží baterie a spoustou funkcí.

MIUI Watch OS: Intuitivní systém

Xiaomi Watch S3 se chlubí operačním systémem MIUI Watch OS, který je navržen pro intuitivní a plynulý uživatelský zážitek. Navigace v menu je snadná a rychlá, ať už pomocí dotykové obrazovky, nebo otočné korunky. Systém je svižný a reaguje bez prodlev, což je klíčové pro pohodlné používání chytrých hodinek.

MIUI Watch OS nabízí širokou škálu ciferníků, ze kterých si vybere opravdu každý. Od minimalistických až po ty sportovnější, s bohatými možnostmi přizpůsobení. Nechybí ani možnost nahrát si vlastní fotografie jako pozadí ciferníku.

xiaomi watch s3 recenze

Kromě estetické stránky je MIUI Watch OS vybaven také užitečnými funkcemi. Monitorování spánku, sledování srdečního tepu a saturace kyslíku v krvi jsou samozřejmostí. Pro sportovce je k dispozici více než 100 sportovních režimů, které detailně zaznamenají váš trénink.

Ovládání notifikací z telefonu je s MIUI Watch OS hračka. Můžete si zobrazit příchozí hovory, SMS zprávy, emaily a upozornění z aplikací. Díky mikrofonu a reproduktoru můžete na hovory i odpovídat přímo z vašeho zápěstí.

Celkově vzato, MIUI Watch OS na hodinkách Xiaomi Watch S3 je uživatelsky přívětivý a funkčně nabitý systém, který uspokojí i náročné uživatele.

Kompatibilita: Android a iOS

Xiaomi Watch S3 se pyšní bezproblémovou kompatibilitou s chytrými telefony s operačními systémy Android a iOS. Pro spárování s vaším telefonem stačí stáhnout aplikaci Mi Fitness (dříve Xiaomi Wear) z obchodu Google Play pro Android nebo App Store pro iOS. Po instalaci aplikace postupujte podle pokynů na obrazovce a během chvilky budete mít hodinky spárované a připravené k použití.

Po spárování vám Xiaomi Watch S3 umožní přijímat a zobrazovat notifikace z vašeho telefonu, jako jsou hovory, SMS zprávy, e-maily a upozornění z aplikací. Na hovory můžete z hodinek i odmítat nebo na ně odpovídat přednastavenými zprávami. V aplikaci Mi Fitness si můžete nastavit, které aplikace budou moci na hodinky odesílat notifikace.

Kromě notifikací vám Xiaomi Watch S3 po spárování s telefonem umožní ovládat přehrávání hudby, sledovat vaši polohu pomocí GPS, sledovat vaše sportovní aktivity a mnoho dalšího. Díky široké kompatibilitě s Android i iOS si tak můžete užít všechny funkce Xiaomi Watch S3 bez ohledu na to, jaký telefon používáte.

Cena a dostupnost: Skvělý poměr

Xiaomi Watch S3 se pyšní atraktivní cenou, která z nich dělá lákavou volbu pro širokou škálu uživatelů. V porovnání s konkurencí nabízejícími srovnatelné funkce a design, se Xiaomi Watch S3 řadí mezi cenově dostupnější varianty.

Přes atraktivní cenu nebyl učiněn žádný kompromis v oblasti kvality. Hodinky působí prémiovým dojmem díky použití kvalitních materiálů a preciznímu zpracování. Displej je jasný, ostrý a dobře čitelný i na přímém slunci.

Dlouhá výdrž baterie je dalším plusem, který oceníte. Xiaomi Watch S3 vás bez problémů doprovodí na víkendový výlet bez nutnosti nabíjení.

xiaomi watch s3 recenze

Vzhledem k široké škále funkcí, elegantnímu designu a dlouhé výdrži baterie, představují Xiaomi Watch S3 skvělý poměr ceny a výkonu. Pokud hledáte chytré hodinky s prémiovým vzhledem a funkcemi za dostupnou cenu, Xiaomi Watch S3 jsou skvělou volbou.

Publikováno: 27. 06. 2024

Kategorie: technologie

Autor: TomasMusk

Tagy: xiaomi watch s3 recenze | recenze hodinek xiaomi watch s3