YouTube a nevhodný obsah – Chraňte své děti

Když se řekne největší internetový server pro sdílení videí, každého bezpochyby napadne YouTube. Je to to samé, jako by se Vás někdo zeptal na největší sociální síť světa, také odpovíte Facebook. Pravdou zůstává, že zmíněný server pro videa je plný nejrůznějšího obsahu, který ovšem nemusí být vždy vhodný právě pro děti. A ty je třeba před takovou multimediální tvorbou chránit. Řešením je YouTube Kids.

YouTube Kids je tou správnou cestou

Jestliže chcete svým dětem dopřát koukání na videa, ale zároveň je chcete chránit před nevhodným obsahem, vyzkoušejte YouTube s dohledem. Aplikace s jednoznačným označením Kids je řešením pro bezpečnější obsah v závislosti na zvolené věkové skupině.

PředmětHodnota
Věkové skupiny5, 8 a 13 let
Spuštění služby2015
DostupnostVíce jak 69 zemí
Webová verzeAno
YouTube Kids je přínosným nástrojem této streamovací služby.

Jedna z nejlepších ochran pro děti na internetovém serveru pro sdílení videí předkládá zároveň tři režimy nastavení. Dětem můžete nabídnout Většinu obsahu, Objevování a Rozšíření objevování.

Rodičovská kontrola a její možnosti

Aplikace YouTube Kids přináší rodičům dostatečné nastavení odpovídající kontroly. To vše lze provést skrze Google účty a jednotlivé profily uživatelů. Nastavit můžete například omezení pro vyhledávací nástroje. Dále je to časový limit pro sledování videí. Díky tomu se děti nedostanou k obsahu pro dospělé a nebudou sledováním videí trávit spoustu času.

I s touto platformou se samozřejmě pojí jisté bezpečnostní mezery, což dokazuje například kampaň Campaign for a Commercial-Free Childhood týkající se nevhodných komerčních reklam. Provozovatel na ni zareagoval ještě striktnějšími pravidly při filtrování videoobsahu.

YouTube Kids na mnohých platformách

YouTube Kids je aktuálně k dispozici ve verzi pro mobilní operační systém Android a iOS. Ve spoustě zemí světa se stal také součástí Android TV a Apple TV. Kromě televizní verze samozřejmě existuje i ta webová, jíž je možné využít v mnohých státech. Nad druhou stranu jich existuje mnoho, kde tato aplikace není dostupná. V České republice funguje bez problému.