Záloha dat v cloudu – Výhody převažují nad nevýhodami

V dnešní době byste měli dbát nejenom na bezpečnou komunikaci na internetu, kterou představuje například šifrování e-mailů. Podstatná je také samotná ochrana Vašich dat. Teď zrovna nemáme na mysli antivirová řešení a podobné věci, ale spíše zálohy. Ty největší škody jsou způsobovány právě tím, že přijdete o svá cenná data. Jedním z možných způsobů ochrany je záloha dat v cloudu, s níž Vás podrobněji seznámíme.

Co je to záloha dat v cloudu?

Pod tímto označením si můžete představit jediné. Vaše data nebudete zálohovat na pevný nebo vyměnitelný disk, ale na cloud. To je uložiště provozované konkrétní společností nacházející se mimo Váš domov. Taková data jsou zálohována prostřednictvím internetu. To znamená, že může jít o hlavní či alternativní variantu k běžnému zálohování na pevné disky.

Cloudové zálohy v otázkách a odpovědích

Jestliže Vás zajímá záloha dat v cloudu, pak byste určitě měli vědět o výhodách a nevýhodách tohoto řešení. Díky nim si totiž uděláte obrázek o tom, zda jsou pro Vás tyto zálohy přínosem nebo dáte přednost jinému řešení. Na to už Vám odpoví otázky prezentované níže.

Co je hlavní výhodou cloudu?

Je to bezpochyby flexibilita a dostupnost. To znamená, že data máte přístupná odevšud, kde je internet. Nejste omezováni pouze místem, kde leží pevné zálohy, jako je třeba vlastní kancelář a bydliště.

Jak je to s bezpečností cloudu?

O bezpečnost se stará poskytovatel cloudových služeb. V rámci velkých světových řešení je pochopitelně bezpečnost na vysoké úrovni. Vy k zabezpečení přispějete volbou dostatečně silného hesla.

Jak přistupuji k datům?

Není to pouze z počítače nebo notebooku, ale také z chytrých telefonů a tabletů.

Jaké nevýhody má záloha dat v cloudu?

Data mohou být teoreticky zneužita provozovatelem této služby.

Je třeba se obávat ještě něčeho jiného?

U velkých poskytovatelů asi ne. Nevýhodou může být to, že bez připojení k internetu se k datům nedostanete. Pokud je nemáte uložené offline.