Správce hesel musí splňovat řadu věcí

Když se rozhodnete dbát na maximální bezpečnost při používání výpočetní techniky, potom jistě vsadíte na antivirové programy, zabezpečení Wi-Fi a podobné věci. Opomíjet byste ovšem neměli ani na silná hesla v rámci nejrůznějších přístupů. Ať už je to na počítači, internetu nebo kdekoliv jinde. Když si člověk zvolí silné heslo, které obsahuje velká a malá písmena, číslice a speciální znaky, jen stěží si zapamatuje více jak jedno. Právě k těmto údělům slouží správce hesel.

Správce hesel v podobě bezpečné databáze

Aby byly všechny Vaše přístupové údaje neprolomitelné, musí být složité a ideálně by se neměly opakovat. K jejich evidenci rozhodně nemusíte používat tužku a papír. Jsou daleko sofistikovanější řešení. Například v podobě správce hesel. Programy, které slouží pro přehlednou evidenci. V jejich případě musíte klást maximální důraz na bezpečnost. A nejenom na ni.

Co očekávat od kvalitního softwaru pro správu?

Stejně, jako když řešíte šifrování e-mailů, měli byste shodným způsobem přistupovat k maximálnímu zabezpečení konkrétní aplikace. V ideálním případě by měla nabízet vícestupňové ověření, čímž eliminujete přístup někoho jiného. O dalších věcech se zmíníme v níže uvedených otázkách a odpovědích.

Jaké funkce musí mít správce hesel?

Nabízet by měl generátor pro nová a složitá hesla. Vhod může přijít přístup pro někoho jiného s omezenými právy.

Kde všude lze tyto správce používat?

V závislosti na zvoleném softwaru to může být nejenom na počítači. Dostupné jsou i mobilní aplikace nebo online řešení, kdy dochází k automatické synchronizaci mezi všemi místy.

Co jiného mohou správci hesel nabízet?

Je to například automatická aktualizace hesel a praktické rozšíření pro internetové prohlížeče.

Co je funkce digitální peněženky?

Vybraní správci hesel nabízí také možnost ukládání čísel platebních karet a jiných platebních údajů. Proto označení digitální peněženka.

Jaké aplikace předkládají služby tohoto typu?

Patří mezi ně Avast Passwords, Dashlane, LastPass, 1Password, RoboFom a další. Některé z nich jsou bezplatné, za využívání jiných musíte zaplatit.